Rivier Lot

Lot

Rivier die eindigt in de Garonne

De Lot is een prachtige rivier die ontspringt in Mont Lozere en eindigt in de Garonne. Onderweg kom je langs uitgestrekte weides, groene heuvels en mooie witte kliffen. Ook zijn er overal pittoreske middeleeuwse dorpjes te vinden. Deze dorpjes zitten vol met historie en zijn dus zeker een bezoekje waard. Zo mag je Conques sowieso niet missen. Dit mooie dorpje bestaat uit stenen huisjes en heeft een klooster die op de Unesco werelderfgoedlijst staat. Ook Rocamadour en Saint-Cirq-Lapopie zijn mooie dorpjes om te bezoeken. Vergeet ook niet om een kano of kajak te huren en een deel van de Lot te bevaren. Vanaf het water heb je een prachtig uitzicht op de omgeving.

Ligging: De rivier de Lot stroomt door het departement Occitanie in Zuid-Frankrijk. Het heeft zijn bron in het Centraal Massief en stroomt westwaarts, uiteindelijk uitmondend in de rivier de Garonne.

Natuur: De Lot doorkruist enkele van de meest prachtige en schilderachtige landschappen van Frankrijk. De rivier stroomt door diepe kloven, langs beboste heuvels, middeleeuwse stadjes en schilderachtige dorpjes. Dit maakt het niet alleen een geweldige visbestemming, maar ook een ideale plek om te genieten van de natuur en de rijke geschiedenis van de regio.

Vispopulatie: De Lot herbergt een gevarieerde vispopulatie. Populaire vissoorten om te vangen in de Lot zijn uiteraard de karper, snoekbaars, meerval, forel en kopvoorn. Of je nu een beginner bent of een ervaren visser, er zijn tal van mogelijkheden om te vissen en te genieten van de rijke visserijtraditie van de regio.

Toegankelijkheid: De rivier de Lot is goed toegankelijk voor vissers. Langs de oevers vind je verschillende visstekken, visvoorzieningen en campings die vissers verwelkomen. Ook kan je bij Lot Experience boten huren om een week op het water te komen vissen. Daarnaast kun je lokale visvergunningen verkrijgen om legaal te kunnen vissen in de rivier.

Op de kaart